MEDICINSKI PRIPOMOČEK
NoAcid (antiacid) tablete - medicinski pripomoček
- aktivno zaščiti želodčno sluznico ter sluznico požiralnika
- zmanjšuje moreiten pekoč občutek
- nevtralizira želodčno kislino
- zavira refluks
- ščiti želodec
Noacid orodisperzibilne tablete je medicinski pripomoček z mehanskim delovanjem. Uporablja se za nevtralizacijo občutka povečane kislosti, pekočega občutka in bolečine v želodcu, ki nastanejo zaradi razdražene želodčne sluznice. Zaradi vzajemnega delovanja sestavin, ki tvorijo aktivno zaščito želodčne sluznice in sluznice požiralnika, Noacid orodisperzibilne tablete deluje kot lokalna mehanska zaščita. Noacid orodisperzibilne tablete se lahko jemlje sočasno z zdravili (inhibitorji protonske črpalke, H2 antagonisti). Noacid orodisperzibilne tablete je primeren za nosečnice in doječe matere.
Navodila za uporabo
priporoča se ena tableta vsaj eno do dve uri pred ali po jedi. Tableto pustite, da se počasi raztopi v ustih. Ponovno zaužite po potrebi, lahko tudi večkrat na dan. Noacid orodisperzibilne tablete se lahko uživa neprekinjeno dlje časa.
Opozoril ob uporabi
izdelka naj ne uživajo osebe, ki so preobčutljive ali alergične na eno ali več sestavin. V primeru, da simptomi ne izginejo, se posvetujte z zdravnikom. Hraniti v hladnem in suhem prostoru, odmaknjeno od toplotnih in svetlobnih virov. Hraniti nedosegljivo otrokom.
NoAcid (antiacid) je naravna rešitev
Poleg upoštevanja splošnih priporočil, s katerimi lahko preprečimo težave z želodčno kislino, obstaja še ena, zelo učinkovita naravna rešitev z imenom Antiacid. V njem se skrivajo koristne učinkovine, tudi zelo cenjeni sladki koren, ki daje prav poseben zdravilen okus. Sladki koren ali likviricijo so uporabljali že pred tisoči let, tako po tradicionalni medicini kot po ljudski uporabi pa učinkuje proti nekaterim mediatorjem vnetnih procesov in pomaga pri težavah želodčne sluznice ter želodčni razjedi. Danes je njegova učinkovitost podkrepljena s številnimi farmakološkimi izsledki in raziskavami.
NoAcid (antiacid) je certificiran medicinski pripomoček, ki z mehanskim delovanjem omogoča aktivno zaščito želodčne sluznice in sluznice požiralnika, zmanjša pekoč občutek, nevtralizira želodčno kislino, zavira refluks in ščiti želodec. Ker spodbudi samozdravljenje sluznice, omogoči, da se dokončno rešimo bolečin in težav z želodcem. Z naravnimi učinkovinami namreč omogočimo, da se sluznica začne celiti, to pa ne zagotovi zgolj trenutnega olajšanja, temveč odpravo težav nasploh.
Vzajemno delovanje zdravilnih učinkovin sladkega korena, sleza, slezenovca, aloe vere in kamilice, ki so združene v NoAcidu (antiacidu), tvori mehansko lokalno zaščito želodčne sluznice in sluznice požiralnika. Učinkovine vzpostavijo naraven ščit za želodčno sluznico in sluznico požirainika, ki prepreči stik z želodčno kislino in omogoča zaščito ter možnost, da se sluznica obnovi in povrne v prvotno stanje. Tako se spet vzpostavi ravnotežje, in to brez nezaželenih stranskih učinkov. To, da lahko Antiacid uporabljamo dlje časa, je le še dodatna prednost. Zaradi naravnih učinkovin je varen tudi za nosečnice in doječe matere. Antiacid bo z želodčnimi težavami opravil enkrat za vselej.
Predlog za samopomoč
Če želimo dolgoročno odpraviti želodčne težave, je treba najprej poskrbeti za redno in uravnoteženo prehrano. Če ne gre drugače, si na telefonu nastavite alarm, ki vas bo opomnil, da je čas za obrok.
Ni vam treba jesti petkrat na dan, zadostujejo že trije obroki dnevno (nikakor pa ne manj!). Za vse obroke si vzemite čas, hrano jejte počasi, jo dobro prežvečite, se ne prenajedajte in vmes ne pogovarjajte. Hrana ne sme biti niti premrzla niti prevroča, izogibajte se obrokov pozno zvečer ali pred spanjem, saj z njimi močno obremenite želodec. Zadnji večerni obrok zaužijte vsaj dve uri pred spanjem. Seveda je poleg tega, kako in kdaj jemo, pomembno tudi to, kaj jemo. Premastna in sladka hrana pa tudi mlečni izdelki vam lahko škodujejo. A ker lahko pri različnih posameznikih težave povzroča različna hrana, je najbolje, da se opazujete in spremljate, kdaj se vam težave pojavijo. Pri nekaterih so za težave v želodcu lahko vzrok kumarice, paradižnik ali čebula, pri drugih mastna hrana, spet pri tretjih temna čokolada, pomarančni sok, vino ali bela kava. Hrano, za katero ugotovite, da vam dela preglavice, je najbolje izločiti s svojega jedilnika.