GLINENI NAPITEK
Glina močno privlači vse nečiste delce, primesi in strupene snovi.
Napitek pripravimo prejšnji večer ali vsaj nekaj ur pred uporabo. Čajno žličko gline v prahu damo z leseno ali plastično žlico v keramično ali stekleno posodico in dolijemo 1 do 2 decilitra vode. Pustimo, da se glina usede. Glineno vodo izpijemo zjutraj ko vstanemo ali zvečer pred spanjem.
Glineni napitek redno pijemo dvakrat po tri tedne, vmes pa za en teden s kuro prekinemo.
Otroci do 10. leta lahko spijejo največ pol žličke na dan. Pri črevesnih boleznih lahko odrasli povečajo odmerek na 2 do 3 čajne žličke. Pri težavah z zaprtjem je bolje piti glino večkrat na dan pred jedjo. Pri visokem krvnem tlaku jemljemo največ dva do tri ščepce na dan, ali dvakrat tedensko po eno žličko gline.
GLINENI PRAŠEK
S praškom lahko posipamo izpuščaje, ekceme kraste, odrgnine in manjše rane.
Rano najprej temeljito očistimo, nato potresemo glineni prašek. Pustimo delovati pol ure, potem pa speremo z mlačno vodo, malo popivnamo in ponovno potresemo. Postopek ponovimo večkrat dnevno.
Pri regeneraciji ustnih težav prašek večkrat na dan posujemo na prizadeto mesto, pustimo delovati 20 minut, nato pa usta izpiramo z raznimi čaji, kot so kamilica, melisa, meta in žajbelj. Pri tem postopanju moramo biti vztrajni.
GLINENA MASKA
Glino v prahu lahko uporabimo tudi za masko obraza, saj poleg globinskega čiščenja omogoča tudi piling kože. Pred uporabo opravimo kopel, da se pore odprejo in deluje globinsko. Maske ne nanašamo okoli oči in ustnic.
Glineno masko pustimo delovati 3 do 5 minut pri občutljivi koži, 5 do 10 minut pri normalni in suhi koži ter 10 do 15 minut pri mastni in nečisti koži. Masko odstranimo s toplo vodo in kožo namažemo s hranljivo kremo.
Še ena uporaba gline v prahu je, da jo lahko glino dodamo pri masaži, saj povečuje njeno učinkovitost.
.