Način uporabe (hitra informacija)
Eno kapljico 1 do 3-krat na dan.
MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Sestava SensiVit kapljic
En ml raztopine vsebuje 3 mg natrijevega karmelozata.
Pomožne snovi:
polisorbat 80, hidroksipropilbetadeks, alfa-tokoferil acetat, natrijev klorid, makrogolglicerol hidroksistearat, vitamin A, boraks, dinatrijev edetat dihidrat, benzalkonijev klorid, voda za injekcije.
Sensivit je izdelek z vlažilnim in pomirjajočim učinkom. SensiVit na površini očesa stabilizira vse tri plasti solza (solznega filma). SensiVit vsebuje natrijev karmelozat, ki zaradi svojih lastnosti ustvari na površini roženice in veznice začasni zaščitni sloj, ter zagotavlja potreben vlažilni učinek. Vsebuje vitamin A, ki ki prispeva k ustvarjanju notranjega, mukoznega sloja solznega filma. Skupaj z vitaminom E izboljšuje prehranjevanje roženice in veznice. Snovi, ki jih vsebuje izdelek, prispevajo k ustvaranju zunanjega lipidnega sloja solznega filma. Na tak način sodelujejo pri zmanjševanju sušenja površine očesa, pri čem je tanka plast solz na površini očesa ali ojačana ali razdeljena v vseh treh plasteh. Na tak način je zaščitni učinek solz bistveno ohranjen.
Uporaba SensiVit kapljic
SensiVit se uporablja za zdravljenje nezadostne proizvodnje solza, in za vse oblike sindroma suhega očesa, po priporočilu zdravnika. SensiVit se lahko uporablja v primerih, ki zahtevajo nastanek ali okrepitev zaščitnega solznega filma na roženici in veznici očesa.
Odmerjanje SensiVit kapljic
Eno kapljico vkapati v veznično vrečko očesa (oči) 1 do 3-krat na dan. Izdelek lahko uporabljajo odrasli, mladostniki in otroci starejši od 2 let.
IZDELEK JE MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Pojem medicinskih pripomočkov pokriva vse izdelke, ki se uporabljajo za diagnosticiranje, preprečevanje, spremljanje, zdravljenje in lajšanje bolezni, okvar, invalidnosti, anatomskih funkcij ali fizioloških procesov, za nadzor spočetja in ki svojega glavnega predvidenega namena učinka na človeško telo ne dosega na farmakološki, imunološki ali metabolični način. Pod medicinske pripomočke torej zajemamo vse od navadnih obližev do elektromagnetnih in mehaničnih aparatur za bolnišnično uporabo, kirurških instrumentov ter diagnostičnih testov.
Zaradi narave in lastnosti medicinski pripomoček težko uveljavljate v reklamaciji.