Molusk dermalna raztopina, 3 g
Molusk je neinvaziven, učinkovit, hitro in neboleč delujoč izdelek za tretma kožnih moluskov.
MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Molusk je neinvaziven, učinkovit, hitro in neboleče delujoč izdelek za tretma kožnih moluskov. Glavna sestavina je kalijev hidroksid z 10%, koncentracijo, kar je postopek, ki ima podporo v referenčnih znanstvenih publikacijah v dermatologiji za zdravljenje kožnih moluskov.
Molusk medicinski pripomoček je zasnovan tako, da je za uporabo povsem varen, vsebuje priloženo zelo natančno ščetkasto nanašalo, ki omogoča uporabo na način papkanja na sami leziji. Posodica raztopine Molusk onemogoča iztekanje tekočine, tudi če je posodica v vodoravnem položaju.
Zdravljenje moluskov
Moluske zdravie v skladu z navodili medicinskega pripomočka.
Če se pojevi rdečica, draženje ali otekanje, je treba zdravljenje prekiniti za določen čas z namenom, da se zdrava koža pomiri. To je neželena reakcija kože na stik z Molusk raztopino.
Raztopina naj se ne uporablja več kot 10 dni zapored. Povprečen čas uporabe je le sedem dni zapored, maksimalen pa 10.
V kolikor je koža okoli kožnega moluska občutljiva, le-to zaščitite pred Molusk raztopino z nanosom negovalno zaščitne lipofilne kreme.
Postopek nanosa Molusk raztopine na želeni predel
1. nanesite Molusk raztopino z priloženim natančnim nanašalcem. S pomočjo preciznega nanašalca nanesite raztopino le na vrh samega moluska, pri čemer se raztopina samodejno razleze po celotni površini - ne pretiravajte s količino nanosa.
2. počakajte, da se raztopina posuši, kar traja 1-2 minuti. Kožnega nanosa se med postopkom sušenja ne dotikajte.
3. raztopino iz vsakega moluska nežno odstranite z predhodno pripravljeno kozmetično bombažno blazinico. Po tretmaju si temeljito umijte roke, da odstranite kalijev hidroksid s površine kože.
Kaj so dermalni moluski?
Moluski so pogosta infekcijska težava in so posledica okužbe s poxovirusom. Ponavadi izgledajo kakor pecljate papule, podobne bradavicam, ki pa to niso.
Pojavnost ter njeno število je zelo spremenljivo in zavisi od osebe do osebe - pojavljajo se pogosto v skupinah in sicer lahko celo po več kot 100 moluskov v skupini. To obolenje še posebej prizadene majhne otroke; povzročijo jih ponavadi šolske epidemije. Pojavnost moluskov je manj pogosta pri odraslih. Nastanejo na katerem koli delu telesa in so običajno združene v določenem območju, vendar so moluski lahko tudi razpršeni. Okužba z moluski je zelo nalezljiva (otrok se inficira predvsem na bazenih, ter ob uporabi skupnih predmetov - gobice, brisače ali neposredno ob stikih kože z vrstniki).
Praktični nasveti in preventiva pred moluski
- moluskov ne praskajte! S praskanjem razdražite kožo moluskov in povzročite celo nadaljnjo okužbo
- po delu z moluski si temeljito umijte roke
- izogibajte se neposrednemu stiku s kožo inficirane osebe
- kopanje in osebna higiena naj se opravlja individualno - otroci naj se ne kopajo skupaj
- osebne predmete, kot so brisače, oblačila, mila naj se uporabljajo individualno
- smiselna je uporaba dodatnih vlažilnih metod, kot oljne kopeli ali kreme (zlasti za suho kožo)