Melatonin Vitabalans je inovativno zdravilo, ki vsebuje naravni melatonin v koncentraciji 3 mg na tableto.
Melatonin Vitabalans je zdravilo ki vsebuje melatonin, ki predstavlja glavno učinkovino. Melatonin se nahaja v številnih prehranskih dopolnilih, na voljo pa je predvsem za primere časovnih zamikov in raznovrstnih težav. S pomočjo MelatoninaMed prehranskega dopolnila boste manj čutili posledice časovnih zamikov, če ste veliko na poti.
Kaj je melatonin?
Melatonin sodi v skupino naravnih hormonov - te pa izloča človeški organizem. Melatonin se proizvaja v človeških možganih, s staranjem pa je produkcija tega hormona upočasnjena oziroma lahko celo popolnoma preneha.
Zdravilo z melatoninom se uporablja predvsem za zdravljenje jet-lag simptomov, po daljšem potovanju, govora je o simptomih, ki jih povzroča časovna razlika pri potovanju z letalom.
Melatonin Vitabalans je zdravilo vsebuje
3 mg melatonina
Kalcijev hidrogenfosfat dihidrat, mikrokristalna celuloza, magnezijev stearat, brezvodni koloidni silicijev dioksid, predgelirani koruzni škrob.
Kako uporabljati izdelek Melatonin Vitabalans?
Priporočen dnevni odmerek je 1 tablete po letu z letalom, ki je povzročil nastanek jet lag stanja. Odmerka ne prekoračite in odmerkov ne prirejajte, razen v primeru, da je sprememba priporočenih vrednosti podana s stani zdravnika ali za to usposobljenega zdravstvenega osebja.
Če ustrezni odmerek 3 mg ne ublaži morebitnih simptomov, je smiselno vzeti eno 5 mg tableto Melatonin Vitabalans.
Pomembno je predvsem tudi to, kdaj se zaužije zdravilo Melatonin Vitabalans - najbolje ga je vzeti pred spanjem - lokalni čas, hrane pa ne uživajte do 2 ure pred ali po jemanju melatonina.
Kontraindikacije
Izdelka ne jemljite, če ste alergični na melatonin ali na katero koli izmed sestavin tega zdravila.
Previdnost posebej pri:
- hudi bolezni ledvic - ledvični bolniki naj melatonin ne uporabljajo
- bolezni jeter - jemanje melatonina pri jetrni bolezni ni priporočljivo
- avtoimuna bolezen - vsi z avtoimuno boleznijo naj ne uživjo melatonina
Zdravilo pri ljudeh do 18 leta starosti ni primerno, preizkusi na takšni populaciji niso bili izvedeni.
Hrana in zdravilo melatonin
Jemanje hrane lahko spremeni karakteristike delovanja zdravila, zato se izogibajte prehrani 2 ure pred in 2 ure po jemanju zdravila.
Prav tako je izredno pomembno, da sočasno z zdravilom melatonin ne uživate alkohola, saj kombinacija zmanjšuje učinkovitost tako zaužitega melatonina.
Nosečnost
Jemanje melatonina med nosečnostjo ni priporočljiva. Kljub temu pa lahko o jemanju melatonina presodi še zdravnik ali farmacevt.
Jemanje melatonina ima zmeren vpliv na upravljanje strojev, zdravilo lahko namreč povzroči tudi zaspanost. Ko zaužijete melatonin ne upravljajte strojev ali težke mehanizacije.