Način uporabe (hitra informacija)
Uporabljati skladno z navodili.
MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Sestava OCUflash kapljic
En ml raztopine vsebuje 7 mg natrijevega klorida. Pomožne snovi: benzalkonijev klorid, dinatrijev edetat dihidrat, kalijev klorid, magnezijev klorid heksahidrat, polisorbat 80, tinktura iz smetlike, boraks, natrijev hidroksid, voda za injekcije.
OCUflash je izotonična, puferirana raztopina za oko z dodatkom izvlečka smetlike (Euphrasia officinalis). Namenjena je izpiranju ali vkapljanju v oči. Izvleček smetlike (Euphrasia officinalis) deluje protivnetno in adstringentno.
Uporaba OCUflash kapljic
OCUflash je najboljši kolirij (kapljice za oči) za odstranjevanje tujk iz očes. Brez posvetovanja z zdravnikom ga lahko uporabljate le za enostavno, kratkotrajno izpiranje, tako da ga vkapate v oči ali kot obkladek na vekah. Izdelek se uporablja v primeru nelagodja v očesu, kot so pekoči občutek, draženje (praskanje), srbenje in občutek prisotnosti tujka v očesu.
OCUflash je idealen za uporabo v naslednjih primerih:
za izpiranje očesa po tonometriji in gonioskopiji,
za izpiranje očesa zaradi odstranitve tujkov, prahu in klorirane vode,
za izpiranje ostankov fluoresceina,
za izpiranje sluzastih in gnojnih izcedkov, za izpiranje očesa po nošenju trdih kontaktnih leč,
kot prva pomoč po rahlem poškodovanju očesne veznice in oči s kislinami in lugi,
kot podporno sredstvo pri nekaterih, zlasti neinfekcioznih vnetjih očesne veznice, in kroničnih vnetjih očesne veznice,
kot ustrezna raztopina za odstranjevanje kozmetičnih sredstev v okolici očesa (veka, trepalnice).
OCUflash lahko uporabljajo odrasli, mladostniki in otroci. Po varnosti je izdelek primeren za novorojenčke, dojenčke, noseče in doječe matere.
Doziranje OCUflash kapljic
Eno ali dve kapljici vkapljati v veznično vrečko očesa (oči) 1 do 4-krat na dan. Ob izpiranju tujka iz očesa vkapljate raztopino tako dolgo, dokler tujek ni odstranjen.
IZDELEK JE MEDICINSKI PRIPOMOČEK
Pojem medicinskih pripomočkov pokriva vse izdelke, ki se uporabljajo za diagnosticiranje, preprečevanje, spremljanje, zdravljenje in lajšanje bolezni, okvar, invalidnosti, anatomskih funkcij ali fizioloških procesov, za nadzor spočetja in ki svojega glavnega predvidenega namena učinka na človeško telo ne dosega na farmakološki, imunološki ali metabolični način. Pod medicinske pripomočke torej zajemamo vse od navadnih obližev do elektromagnetnih in mehaničnih aparatur za bolnišnično uporabo, kirurških instrumentov ter diagnostičnih testov.
Zaradi narave in lastnosti medicinski pripomoček težko uveljavljate v reklamaciji.